Jak bank może zweryfikować tożsamość kredytobiorców?

Jak bank może zweryfikować tożsamość kredytobiorców?

Nie ma znaczenia, czy chcemy w banku zaciągnąć kredyt, czy otworzyć rachunek osobisty, bank musi zweryfikować naszą tożsamość. Do niedawna konieczne było w tym celu złożenie osobistej wizyty w banku, dzisiaj jest to znacznie łatwiejsze. Nie musimy już wychodzić z domu. Niezbędne dokumenty dostarczy nam kurier.

Kredyt przez internet to szybka i wygodna opcja. Na interesującą nas ofertę możemy odpowiedzieć wypełniając wniosek przez internet. Zostanie on przekazany do banku, który rozpatrzy naszą ofertę uwzględniając umieszczone w nim informacje. Należy oczywiście pamiętać, że mamy obowiązek podać tylko prawdziwe dane. Próba oszustwa po pewnym czasie i tak zostanie odkryta, a wtedy mogą nas czekać poważne problemy prawne. Podanie nieprawdziwych danych zostanie przez bank potraktowane jako próba wyłudzenia, sprawa może trafić do prokuratury. Na dostępnym w internecie druku będziemy musieli podać swój numer telefonu. Pracownik banku oddzwoni do nas. W trakcie rozmowy szczegółowo opisze nam produkt, który wybraliśmy, czyli na przykład kredyt. Rozmowa ta jest konieczna, wszelkie wątpliwości klientów muszą w jej trakcie zostać rozwiane.

Zanim otrzymamy pieniądze bank musi zweryfikować naszą osobę. Między innymi by móc sprawdzić, czy podane we wniosku kredytowym informacje są prawdziwe W tym celu można wybrać jedną z kilku opcji:

  • kontakt przez kuriera,
  • przelew weryfikujący,
  • osobistą wizytę w banku.

Wybierając kuriera ustalmy z nim dzień i godzinę, kiedy będziemy mogli na niego oczekiwać.

Bank, który poważnie traktuje swoich klientów przesyła im wszystkie dokumenty także pocztą elektroniczną. Umożliwi to nam zapoznanie się z warunkami umowy jeszcze przed wizytą kuriera. Kurier powinien pojawić się u nas w domu po dwóch, maksymalnie po trzech dniach. Przesłane e-mailem dokumenty powinniśmy zapisać na twardym dysku swojego komputera. Przed wizytą kuriera skserujmy swój dowód osobisty. W większości banków trzeba kopię dowodu wręczyć kurierowi. W niektórych bankach jest możliwość przesłania skanu dowodu drogą elektroniczną. Ale aby to zrobić potrzebny jest nam skaner.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *