Jak poprawić zdolność kredytową?

Jak poprawić zdolność kredytową?

Wszyscy ci, którzy chociaż raz starali się o przyznanie kredytu – niezależnie od tego, czy był to kredyt gotówkowy, mieszkaniowy czy samochodowy – spotkali się z pojęciem zdolności kredytowej. To termin, który wywołuje ogromne emocje w większości kredytobiorców. To zdolność kredytowa ma realny wpływ na to, czy kredyt zostanie nam przyznany. Bank ocenia zdolność kredytową za każdym razem, kiedy ubiegamy się o kredyt. Czy można ją w jakiś sposób poprawić?

Terminowe regulowanie zobowiązań

Spłacanie swoich zobowiązań finansowych w terminie zawsze wpływa pozytywnie na zdolność kredytową. Trzeba pamiętać, że nawet niewielkie spóźnienia istotnie obniżają zdolność kredytową. Osoby, które nie spłacają swoich zobowiązań w terminie muszą liczyć się z dużymi trudnościami w otrzymaniu kredytu. Opóźnienia w spłacaniu należności mogą również zakończyć się tym, że trafimy do rejestru dłużników. A wówczas otrzymanie nawet niewielkiego kredytu będzie po prostu niemożliwe.

Spłata wcześniejszych zobowiązań

Każdy kredyt, jaki ciąży na nas istotnie obniża zdolność kredytową. Chcąc zaciągnąć kredyt, warto więc wcześniej spłacić dotychczasowe zobowiązania. To prosty sposób na szybkie podniesienie zdolności kredytowej.

Współkredytobiorca

To kolejne rozwiązanie pozwalające skutecznie podnieść posiadaną zdolność kredytową. Zaciągnięcie kredytu z kimś błyskawicznie podnosi zdolność kredytową i sprawia, że przyznanie kredytu przez bank jest o wiele bardziej prawdopodobne.

Zdolność kredytowa ma istotny wpływ na to, czy bank przyzna nam kredyt. Liczy się ona niezależnie od tego, czy ubiegamy się o kredyt mieszkaniowy, gotówkowy czy samochodowy. Często to właśnie zbyt niska zdolność kredytowa jest powodem nieotrzymania kredytu. Na szczęście zdolność kredytową można skutecznie podnieść. Wystarczy zdecydować się na zaciągnięcie kredytu ze współkredytobiorcą czy zadbać o to, aby spłacić swoje wcześniejsze zobowiązania. Trzeba również zatroszczyć się o terminowe spłacanie wszystkich swoich zobowiązań. A wówczas zdolność kredytowa naprawdę nie będzie zbyt niska.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *