Kredyt hipoteczny – czym w zasadzie jest?

Kredyt hipoteczny

Wiele osób ma plany lub marzenia związane ze swoim przyszłym biznesem lub innymi celami, które wymagają pozyskania sporej ilości funduszy. We współczesnym świecie kredyty stały się codziennością. Nawet osoby, które nie interesowały się tą tematyką, coraz częściej rozważają zastosowanie takiego rozwiązania. Wśród usług, których popularność drastycznie wzrosła w naszym kraju, są kredyty hipoteczne.

Kredyt hipoteczny — na czym polega?

Kredyt hipoteczny to kredyt długoterminowy, który zazwyczaj musi być spłacony do 70. roku życia kredytobiorcy. Najkrótszy okres, na jaki można go uzyskać to 5 lat, a najdłuższy wynosi często i 35 lat.

Kredyt hipoteczny przyznawany jest pod zabezpieczenie należącej do nas nieruchomości. Dzięki temu bank może efektywnie dochodzić swoich praw w razie problemów ze spłatą kredytu.

Biorąc kredyt na kupno mieszkania, trzeba złożyć wniosek o wpis hipoteki do księgi wieczystej nieruchomości, którą posiadamy. Jeśli księga wieczysta jeszcze nie istnieje, gdyż nabywamy nowy lokal, bank na ten czas może zrezygnować z tego wymogu.  Jednak będzie się to wiązało z wyższą prowizją i opłatami dodatkowymi, co nie zawsze jest dla kredytobiorcy korzystne. Czasem więc lepiej wstrzymać się nieco i zaczekać, aż dojdzie do wpisu do księgi wieczystej, jeżeli oczywiście istnieje taka możliwość.

Rodzaje kredytów hipotecznych i wyszukiwanie najlepszej oferty

Jeżeli chce się znaleźć dobrą ofertę, można skorzystać z rozwiązania, jakim jest porównywarka kredytów hipotecznych, w której znajda się dodatkowe informacje o rozmaitych wymogach stawianych przez bank.

Kredyty hipoteczne można przeznaczyć na różne cele i istnieje kilka ich rodzajów, dlatego też zawsze trzeba się zastanowić i dobrać odpowiedni dla swoich potrzeb produkt. W przypadku takiej usługi, jak kredyt hipoteczny ranking powinien być dobrą bazą wyjściową do podjęcia decyzji.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *