Kredyt refinansowy – czy warto?

Kredyt refinansowy

Kredyty hipoteczne stały się niezwykle powszechnym produktem finansowym, gdyż umożliwiają spełnienie swoich marzeń oraz rozmaitych planów, umożliwiając osiągnięcie niezależności. Czasem zdarza się jednak, że po wzięciu kredytu okaże się, że wybrana oferta nie jest tak korzystna. Czy nie da się nic wtedy zrobić? Otóż nie — istnieje jeszcze opcja, jaką jest kredyt refinansowy.

Kredyt hipoteczny — charakterystyka

Kredyt hipoteczny to kredyt przyznawany na bardzo długi okres czasu. Zazwyczaj wynosi on od kilkunastu, do nawet kilkudziesięciu lat. Udzielany jest pod zabezpieczenie nieruchomości posiadanej przez kredytobiorcę. W momencie zaciągania zobowiązania, musi on wystąpić o wpis hipoteki do księgi wieczystej. Dzięki takiemu zabezpieczeniu kredytu, bank może skutecznie dbać swoje interesy, oferując jednocześnie kredytobiorcy niższe oprocentowanie i obie strony są tutaj zadowolone.

Kredyt refinansowy — sposób na oszczędność

Zanim zaciągniesz kredyt hipoteczny, skorzystaj z rozwiązania, jakim jest porównywarka kredytów hipotecznych lub ranking kredytów hipotecznych. Pomoże Ci ona dobrać ofertę dopasowaną do Twoich możliwości finansowych, np. zdolności kredytowej. Może się jednak z czasem okazać, że inny bank będzie miał o wiele lepszą ofertę. Można wtedy skorzystać z możliwości, jaką daje kredyt refinansowy, czyli zobowiązanie umożliwiające przeniesienie istniejącego zobowiązania do innego banku.

Kredyt refinansowy może uzyskać każda osoba, która posiada kredyt hipoteczny. Warto jest więc czasem śledzić sytuację i monitorować mogący odciążyć nieco nas ze zobowiązania, jakim jest kredyt hipoteczny ranking.

Czynnikiem, który w największym stopniu określa to, czy dana oferta jest dla nas korzystna, a na który jednocześnie możemy mieć wpływ, przenosząc kredyt do innego banku, jest marża bankowa. Na rynku cały czas pojawiają się nowe oferty kredytów hipotecznych, które mogą okazać się znacznie korzystniejsze, dlatego warto śledzić rankingi.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.