Oferty banków – kredyty hipoteczne

Oferty banków

Przeglądają oferty banków, można zetknąć się z różnymi kredytami. Jaki kredyt będzie najlepszym rozwiązaniem? Wszystko zależy od oczekiwań albo jak kto woli, od skali problemu. Jeżeli problem jest naprawdę poważny, może warto zwrócić uwagę na kredyt hipoteczny?

Definicja kredytu hipotecznego

Zdefiniujmy może kredyt hipoteczny, dzięki temu na pewno nie dojdzie do żadnych nieporozumień. Tak więc kredytem hipotecznym określa się długoterminowy kredyt bankowy, którego zabezpieczeniem jest hipoteka. Wystarczy zwrócić uwagę na nazwę kredytu (hipoteczny).

Zabezpieczenia

Hipoteka to można rzec, podstawowe zabezpieczenie kredytu, ale czy jedyne? Dokładniej mówiąc, kredytobiorca ręczy majątkiem obecnym i przyszłym. Ponadto brane są też pod uwagę dochody (obecne i przyszłe). Zastanawiasz się nad tym, czy jest jakaś górna granica ewentualnych roszczeń banku? Jeśli tak, wiedz, że jest — górna granica roszczeń banku to po prostu wartość hipoteki.

Czy warto pomyśleć o ubezpieczeniu kredytu?

Interesuje Cię ubezpieczenie kredytu? Jednocześnie mierzysz się z mnóstwem wątpliwości? Ubezpieczenie to temat, o którym można powiedzieć naprawdę wiele. Przykładowo — jest coś takiego jak ubezpieczenie wpisane w kryteria. Jak należy to rozumieć? Przepisy jasno mówią, że kredytobiorca powinien wnieść 20 proc. wkładu własnego. Co się dzieje, kiedy kredytobiorca nie spełni tego warunku? Najkrócej mówiąc, wszystko zależy od konkretnego banku (bank zyskuje prawo do żądania dodatkowych zabezpieczeń).

Na koniec jest jeszcze małą uwagę, coś, co powinno być oczywiste, ale być może nie jest — jeśli masz wątpliwości, niczego nie podpisuj i poproś pracownika banku o dokładne wyjaśnienie niejasności.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *