Ranking kredytów hipotecznych – czyli jak wybrać najlepszy kredyt dla siebie?

Ranking kredytów hipotecznych

Kredyt hipoteczny to poważne zobowiązanie na lata. Dlatego decydując się na nie powinniśmy najpierw wybrać dla siebie taki kredyt, który będzie dla nas najbardziej opłacalny. Niestety – to nie jest takie proste. Otóż rynek oferuje nam taką ilość kuszących ofert, że czasami bardzo trudno rozeznać się w ich wiarygodności. Dlatego niezbędne jest tutaj wnikliwe porównanie wszelkich możliwych kredytów hipotecznych, które oferują nam instytucje bankowe. Warto tutaj skorzystać z rankingu kredytów hipotecznych. Dlaczego? Oto kilka słów wyjaśnień.

Ranking kredytów hipotecznych – znajdź najbardziej opłacalny kredyt

Tak, to prawda, że każdy z nas liczy na najtańszy kredyt hipoteczny. Dlatego szukamy oferty bankowej, której koszty będą porównywalnie najniższe w zestawieniu wraz z pozostałymi ofertami. Otóż sprawdzanie każdej placówki krok po kroku może być bardzo monotonne i długotrwałe, jednakże z pomocą przychodzi nam tutaj już wcześniej wspomniany ranking kredytów hipotecznych. Dostęp do niego może mieć każdy, wystarczy tylko wpisać w wyszukiwarkę hasło: ranking kredytów hipotecznych, aby w ten sposób przekonać się o tym, który na obecną chwilę kredyt będzie dla nas najbardziej korzystny. Porównuje dostępne oferty bazując na wysokość RRSO. Oczywiście w rankingu, otrzymujemy również takie informacje, jak:

  • całkowity koszt kredyt,
  • wysokość miesięcznej raty,
  • koszt oprocentowania kredytu,
  • warunki udzielenia kredytu.

Porównywanie kredytów hipotecznych

Porównywanie kredytów hipotecznych nie rzeczą skomplikowaną. W sieci mieszczą się wszelkie informacje na temat tego, jaka oferta może nam się opłacać, a która zdecydowanie nie. Zazwyczaj w tym przypadku bierzemy pod uwagę wysokość comiesięcznej raty, za którą przyjdzie nam zapłacić w zamian za udzielnie nam kredytu. Co ma jednak wpływ na wysokość naszej raty? Czy są to tylko i wyłącznie odsetki? Okazuje się, że całościową, comiesięczną kwotę za ratę kredytu hipotecznego ma wpływ znacznie więcej współczynników niż nam się wydaje. Oprócz oprocentowania jest to również marża kredytu, rodzaj wybranej raty (stała lub malejąca), ubezpieczenie danego kredytu oraz stawka WIBOR, która z kolei regulowana jest przez Radę Polityki Pieniężnej. Więcej temat wysokości raty kredytu hipotecznego można znaleźć, w tym artykule.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.